Česká jachta Kitmar

... Vás zve na pohodovou plavbu zajímavými místy západního pobřeží Skotska. Plavbu krásnou přírodou je navíc možné doplnit o prohlídky starých palíren single malt whisky. Skotsko je drsná krajina, hluboká údolí vklíněná do majestátních hor, hrady, starobylá panství, vřesoviště a neuvěřitelně zelené pastviny poseté ovcemi.

Kitmar je Bavaria 37, parádní loď pro plavbu přílivovými vodami. Elegantní a snadno ovladatelná. S vaší posádkou vyrazí zkušený a česky mluvící kapitán. Oba se těšíme se naviděnou v přílivových vodách západního Skotska!                                                   

O lodi

Jedná se o tzv. majitelskou verzi známé Bavarie 36 z roku 2000 s teakovou palubou a prodlouženým kýlem. Kitmar má oproti klasickým verzím lodí pouze dvě (zato prostornější!) kajuty, velikou koupelnu a za ní ještě tzv. wet locker na sušení svršků. Zadní kajuta zasahuje až za motor a je také delší, dohromady Kitmar umožňuje pohodlné spaní pro 5 osob. Motor je Volvo Penta 29hp. Rolovací hlavní plachta a kvalitní furling přední plachty umožňují plavbu a ovládání v jedné osobě, elektrický vrátek kotvy se také ovládá přímo z kokpitu. Standardní výbavu tvoří velký chartploter, autopilot, AIS radar a VHF/DSC. Na lodi se našlo dostatek místa pro dinghy s motorem 2.5hp a liferaft. Před nepřízní počasí chrání posádku zánovní sprayhood a před sluncem bimini. Kitmar do roku 2013 kotvil ve Španělsku na Costa Brava, kde si ho jeho předchozí majitelé, postarší anglický pár, užívali posledních 10 let. Do té doby nebyla loď nikdy charterována, majitelé se o ni vzorně starali a tak je to i po létech krasavice.

V současné době kotví ve skotském Largsu a na částečný úvazek pracuje pro https://www.gowestsailing.com/ Largs. Na Kitmarovi občasně pořádáme RYA kurzy od jara do zimy, poznávací plavby po okolí a loď příležitostně charteruje. 

Pronájem a poznávací plavby

Zažijte týdenní plavbu po Firth of Clyde a okolí! Vezměte kamarády a vyplujte okolo ostrova Bute, zastavte se v Rothesay na vyhlášené fish and chips, zajeďte se podívat na nedotčenou přírodu na ostrově Arran. Anebo se vydejte ještě dále, na Vnitřní Hebridy, na ostrovy Islay a Jura, zdolejte úchvatný Crinan canal. Kitmar je šikovná a bezpečná plachetnice a ráda vás tam vezme.

Poznávací plavby pro jednotlivce jsou kolem 13.500 Kč za osobu a týden. Cena zahrnuje pronájem plachetnice, všechny přístavní poplatky, naftu a pojištění. Nezahrnuje dopravu a stravu. Nízkonákladovka Jet2.com létala za rozumné peníze do Glasgow,  doprava z letiště veřejnou dopravou není složitá. Lůžkoviny na lodi nejsou, vezměte s sebou spacák :-)

Zdokonalovací plavby

Týden na opravdovém moři budete pod dohledem zkušeného kapitána zkoušet manévry, plavbu na plachty i v méně přiznivém počasí. Vyzkoušíte kotvení, přistávání na pontonu nebo na bójce, osvěžíte si navigaci a pravidla Colreg, noční plavbu, budete komunikovat přes VHF. Takže až pak vezmete rodinu na jachtu do Chorvatska, nezaskočí vás vůbec nic.  

Technické parametry

 • Typ lodi:                          Bavaria 37, owners edition
 • rok výroby:                      2001
 • počet kabin:                     2
 • počet míst na spaní:         4+1 (prostorné kajuty na přídi a na zádi + 1 až 2 místa v salonu)
 • L.O.A.                              11,55 m
 • ponor:                             1,9 m
 • výtlak:                             5.400 kg
 • nádrže na vodu:               300 l
 • palivová nádrž:                150 l
 • motor:                             Volvo Penta 29hp
 • hl. plachta rolovací:          51,1 m2 (mainsail je r.v. 2016, gena je nová na podzim 2017)
 • další vybavení: autopilot, GPS + plotter, podrobné papírové mapy, navigační pomůcky, almanachy, VHF s DSC, elektrický naviják kotvy, záchranné vesty a ostrůvek, komplet sada první pomoci, lednička, plynový sporák s troubou. Gumový člun s přívěsným 2.5 hp motorem. Na lodi je ohromná koupelna s WC a prostorem pro sušení a bezvadně funguje nezávislé topení Webasto. V maríně navíc můžeme přitopit s radiátorem na 220V.

Image