Whisky Sailing Tour

Loď, moře, vítr, whisky a jeden týden volna... To je nezapomenutelná dovolená na plachetnici Kitmar ve Skotsku! Strávíte týden na moři plachtěním podél západního pobřeží. Navštívíte nádherná města, vesnice a palírny. Po cestě ochutnáte některé ze siglemalt whisky na ostrově Islay, Arran, v Campbeltownu a také v Severním Irsku. Bez ochutnání kapky whisky by to nebylo ono.

Můj itinerář zahrnuje návštěvu památek a palíren. Poplujeme celý týden a určitě navštívíme palírny Laphroaig a Lagavulin na ostrově Islay. V Severním Irsku můžeme srovnávat, jak chutná irská whiskey z palírny Buschmills, cestou zpět až se budeme blížit k Mull of Kintyre vzpomeneme na zpěváka Paul McCartney.

Pokud počasí nebude zásadně proti, polujeme trasu Largs - Arrran - Mull of Kintyre - Islay - Severní Irsko a zpět do Largs, bude to kolem 250 mil. Na lodi jsou dvě dvoulůžkové kajuty a jedno místo v salonu, to znamená pojedou jen 4 osoby a 1 skipper. Na lodi je dostatek záchranných vest (certifikace červenec 2020), vybavená kuchyně atd...

 

Cena 13.500 CZK za osobu zahrnuje pronájem lodi, palivo a poplatky v marínách. Nezahrnuje dopravu, jídlo, pití a vstupy do palíren. Pojedu s vámi já, Jaroslav Bílek, RYA Yachmaster Offshore a Crusing Instructor. Budu maximálně dbát na bezpečí a pohodlí při plavbě. Kdo bude chtít, vyzkouší si trimování plachet, manévrování s lodí a plánování tras v přílivových vodách.